Materjalibörsi loomine Eestis?

Posted on 22/02/2011

0


Hei.

Kord lugesin yhest ajakirjast Helsingi Askartelubörsi kohta. Praegu ei leia selle asutuse kohta mitte mingisugust infot. See oli suur taaskasutusmaterjalide kogumise ladu, mis möeldud ekstra kunsti- ja käsitööopetajatele kerge vaevaga tunni jakoks materjali leidmiseks. Seal leidus igasugu ylejäänud kraami paberist, kilest ja tekstiilist kuni arvuti ja muude seadmete osade ja igasugu pisividinateni.

Idee: selline taaskasutusbörs, suunatud just kunsti- ja meisterdamisvahendite ringlusele, oleks ka eestis tarvilik. Eriti, kui sellist helsingis enam ei ole. Ent muidugi tekib kysimus sellise asutuse asukohats. Igayks Tallinna igal ajal ei pääse. kas oleks oige luua sellised börsid maakonnakeskustesse voi piisab yhest suurest laost Kesk-Eestis ja mugavast internetipohisest tellimissysteemist….

Ettevotted saaksid realiseerida kraami, mis voiks sobida meisterdamiseks, kunstiopetaja saaks laos jalutada ja inspiratsiooni leida igasugu detailidest ja materjalidest. Lisaks oleks see ponev koht kuhu koos opilastega tulla ja lasta neil endil leiutada, mida millestki teha.