plekkpurkidest veel

Posted on 14/03/2011

0


alumiiniumpurgi- taaskasutuskunsti tuleb internetis esile palju-palju, kui trükkida sisse “aluminum can recycling /art”. mõned tähelepanekud: lähtudes materjali omadustest – painduv, lõigatav, kerge ja õhuke, värviline ja dekoratiivne – sobib alumiiniumpurk väga hästi erinevateks vormiülesanneteks. Huvitavamatest ideedest jäid silma mänguautod – mudelid, painutatud ehted, vidinad; ja siis selline tehnika kus torgitakse ja pressitakse midagi alumiiniumlehe pinnasse. ma ei julge fotosid lisada, sest äkki hakkab algne omanik kurjustama.
igatahes tundub teemat uurinuna, et alumiiniumpurgikunst on üks levinumaid taaskasutuskunsti vorme, ja ma arvan, et just tema lihtsuse tõttu. Ning ta on ka pea igaühele kättesaadav.
Muide, Rovaniemil sadas maha paks värske lumi, nii et siinsed purgid on jälle maetud hangede sügavusse. Ei vea mul, just siis, kui sain vinge idee – tahtsin teha origamitehnikas meie ühika kööki uue lambikupli. Nad võiks nüüd kodus jälle mõne peo korraldada, siis saaks ma purke. Ise ju limpsu ei joo.