Maailmapuu

Posted on 08/05/2011

0


Minu maailmapuu

Misasi on maailmapuu?
Slaidishow fotodest ja joonistustest: uuri puukujutisi šamaanitrummidel ja kaljujoonistel, tikanditel, puulõigetel. Millest on need inspireeritud? Kui oluline tähendus neil mingis kontekstis on? Mida on neis ühis, mida erinevat?
Millest maailmapuu koosneb ja mida tema erinevad osad tähendavad? Allmaailm, hingeline maailm, pealmaailm / vaimude maailm. Miks sümboliseerivad puud tihti minevikku, olevikku ja tulevikku?
Milline võiks olla sinu maailmapuu? Millest moodustuvad tema juured, tüvi, võra, latv ?
Milliseid maailmapuusid võiks proovida teha:
1. Inimese unistused ja soovid, tegelikkus ja tulevik.
2. Rahvuslik puu – juured, ajalugu ja praegune olemus
3. Taassünnipuu: elu tärkamine, kasv, uuestisünd.
4. Disainipuu: materjalid, tootearnedus, tooted (võib nii tõsises kui humoorikas võtmes). Millest ammutab disainipuu oma elujõu, milliseid vesivõsusid ta ajab ning milliseid vilju kasvatab?
5. Jää, lume, vihma puu

Tee oma joonistusest šamaanitrumm:
Materjal: võileiva / küpsetuspaber või õhuke jõupaber, tušš ja sulg /kliistrivärvid / tapeediliim ja värvitud liiv vmt.; riba tugevat pappitakunöör.
Keera papiriba rõngaks, kleebi otsad kokku. märgi rõnga abil paberilehele joonistuse maksimaalne laius ja lisa sellele igas küljes papiriba laius + 1 cm. lõika ülejäänu ära, pane vanapaberikasti. Joonista / maali oma maailmapuu, lase kuivada. Aseta joonistus õige poolega vastu lauda. Kata papiriba väljastpoolt kliistriga, pressi paberiservad tugevalt selle vastu ja keera äär sissepoole. kinnita trummi tagaküljele nöörist sand, põimi see üle peenema takunööriga.
Milleks teha just šamaanitrumm? Kuna selle hääl kostab ka hingede ilma. Võibolla tuleb soovitud tulevik niimoodi kindlamini?

Maailmapuud võib teha ka täiesti kunsti ja / või keskkonnakaugete täiskasvanud õppuritega. See on sobilik põhjus-tegu-tagajärg, minveik-olevik-tulevik sümbol, mis paneb inimest rohkem mõtlema oma tegutsemismotiivide ja nende tulemuste, soovide ja tõeliste vajaduste üle.