Ja aega on kõigil nii võimatult vähe

Posted on 14/05/2011

0Kell. Salla prügilast. Ei käi, aga on nunnu. Seisab mu laual ja tundub, justkui peaaegu tiksuks. Kujutlen tiksuma. Just sellist tahaks päriselt ka, töötavat. Aga pole väga oluline et töötaks, ma suudan päikse ja linnulaulu peale ise kell 4 tõusta ja kohvi juues päikesetõusu vaadata. Lapin Kansa on juba kell 5.15 kohal. Kujutate ette?
Need värsid pealkirjas ja pildi all on ansamblilt Kapell. See oli kunagi üks vinüülplaat mida ma pidevalt kuulasin. Jansa laulis seda. Mulle jäi väga meelde see laul. Sõnad Leelo Tungal. Praegu tasub seda meenutada – koolis on veel nii palju tööd, siis on vaja varsti siinsete sõpradega hüvasti jätta (kindlasti ajutiselt), teha kingitusi, minna tänama raamatukogu, pesta kõik oma asjad ja pakkida kokku (osa on juba pakitud), teha üks viimane fotosafari koos teiste õpilastega, postitada teile pilte keskkonnaskulptuuridest ja nuputada kuidas ma saan filmi üles laadida…. Edward li mu filmi staar, aga ta läks kaduma / võeti kaasa. Ma vihkan mootorattureid.
Ei, kell tiksub, et ära vihka. Ära kuluta selle peale aega. Parem käi metsas, jälgi sündmusi, loe ajalehte, laena raamatuid niipalju kui saad. Mõned öko- ja leivaraamatud saidki võetud….noh. Mõned, mis see tähendab minu jaoks. 25 tk. ja mul on vaid 2 nädalat – ning üks neist möödub Sallas.
Aeg on väga väärtuslik. Ma ei mõista, kuidas saavad mu korterikaaslased magada kella 14.45-ni, järjekindlalt. Päike paistab nii pikalt! Loodus võtab sellest viimast ja kõik rohetab palju varem kui Eestis. Kasutage aega. Inimene on lasnud ajal rooste minna. Kas me tõesti tahame terve elu istuda ratastega putkas ja veereda plastmassist hiidsahvrite vahel? Millal see juhtus, et lasime tehnoloogial ja tarbimisel endale pähe istuda ja loobusime Oma Ajast? ma näen, kuidas tehiselu inimesi väsitab, nii et neil millekski võhma ei jätku.
Pühapäeval ärge minge kaubanduskeskusse. Ärgake päikesega, tehke jalutuskäik, minge metsa või kasvõi surnuaeda – raamat Ekonistin käsikirja soovitab seda. Päev läheb palju pikemaks…. õhtul lugege raamatuid, küpsetage vmt.
Kui meie jalajälg peab olema nii suur, siis olgu vähemalt hästi kasutatud aja arvelt. Kui ainult kulutame ja oleme ühed keskkonnapainajad ning ei püüa oma tegude läbi ka pisut paremaks inimeseks saada, siis aeg roostetab edasi. Keerake oma kellad üles.

Sildistatud: , ,
Posted in: fotod