Filmist

Posted on 15/05/2011

0


Kui palkad pilved oma näiteljateks siis pole mitte midagi parata, kui nad järgmisel hommikul tööle ei ilmu. Hea, et kasutasin võimalust, siis kui neid oli.
Kuna filmi peaosatäitja Edward on endiselt kadunud, siis on plaan selline.
Tegevuspaik: Linn ja Loodus.
Meedia: Sony DRV 950. Keerulisemat ei vaja ja seda oleks raske käsitseda.
Resümee: Edward läheb seiklema, kukub, lööb pea ära ja näeb und pilveolendite debatist.
Otsustasin kasutada keskkonna enda elemente näitlejana, aga see ei ole loodusfilm, vaid pigem teen teda kuidagi animatsioonisuhtumisega. Küsimus on liikumapanemises, järjestuses ja elu sisse puhumises sellistele nähtustele, mida me muidu kogeme passiivsetena – pilved, kivid, valgusfoor. Pajuvitstest punutud skulptuurid toimivad väga hästi nuku animeerimise võimalusena. Oma musta materjali üle vaadates tundus, justkui Edward liigukski päriselt! Peaaegu olemas, olen filminud nii, et järjestus on iseenesest loogiline, ainult lühemaks tuleb kärpida ja sodi ära korjata – omad sõrmed jne.
Ei jõua oodata, kui saan selle valmis lõigata, aga pole veel otsustanud, kas taustaheliks saab valgusfoori närviline tiksumine, linnusädin või loen ise migni teksti peale.
Päris ehtne ökofilm. Suurt midagi ei kulu võrreldes mõnede teiste tudengite filmiga, kes taksoga mööda linna peaaegu tervet stuudiot vedasid ja 5 majal korgid üles sulatasid.
Mäng ja seiklus, see ta ongi.
Pilte pole näidata, aga otsige üles galerii kus Edward samade skukptuuride otsas turnib, tookord südatalvel.