Jäljed savis osa II

Posted on 19/05/2011

0This slideshow requires JavaScript.


Näitan pilte oksiidiga kaetud savijäljenditest enne ahjuminekut. Loodan, et need sealt ka tervelt välja tulevad. Mine seda ahju tea. Kuidagi ei saa ma sellest üle. Nii tahaks alati ahjuust pisut praotada, ent ei tohi ju.
Otsisin Youtube´ist videot, mis näitaks saviüõletamisprotsess ahju sees. Ei leidnud. Küll aga tuleb inglisekeelse sõna alt “kiln” (või keraamika) välja ahju pakkimise ja lahtipakkimise videosid ja erinevaid õpetusi glasuuritud ja glasuurimata savi põletamiseks nii elektrilises kui iseehitatud maa-ahjudes. Ei tea, kas keegi on suutnud filmida mis seal ahjus juhtub? See ei anna mulle ikkagi rahu. Leidsin siukse, kus ahjuuks on avatud – pole päris õige. Hoopis teistsugune ahi. Aga noh, vaadata võib sedagi.
Ja kunagi äkki leiutatakse viis filmida seda mis toimub SAVI sees. Heh. Tahaks väga näha. Siis oleks süda rahulikum, kui ahi tööle läheb ja ust enam avada ei saa.

Jääge terveks, lapsukesed.
siin veel üks video, kus Vietnami mehed teevad lihtsalt hulle asju ja ka teatavas mõttes jäljenditega, ent põletusprotsessi ikka ei näidata:

Posted in: fotod