Kesköö Põhjas

Posted on 30/05/2011

0


This slideshow requires JavaScript.

Ühel viimastest päevadest Rovaniemil käisin oma lemmikpaikades 23 -24 paiku öösi ja pildistasin neid segadusttekitavas valguses.
Valge aeg hiilis kohale märkamatult ja kui see ükskord ajudele ja kehadele kohale jõudis, tekkis täielik uneblokk. Ühel ööl ma aina vähkresin ja visklesin, kuni olin sunnitud minema jalutama.
Hommikul küsis korterikaaslane Mumanskist murelikult, kas ehk tema lobisemine Skype´is ajas mu üles? Minu vastuse peale, et hoopis valgus ja ka linnud, kes selles valguses ei tahtnud mitte vait jääda, ütles Sasha, et tema saab kodus magada paksude mustade voodriga sametkardinate ning silma- ja kõrvaklappide abil. Jah, just kõrvaklappide, sest linnulaul on tõesti lakkamatu ja ööpäevaringne.

Kuid öine valgus on hea võimalus neile, kes Lapimaa päeviti lausa üleloomulikult eredat päikest välja ei kannata. Mina talusin teda küll hästi, ent paar korda “võttis” ta mind pisut liiga agressiivselt. Põhjamaa päike on lausa valusalt ere.

Piltidel on linnaraamatukogu, Varjo Galerii, ülikool, Lapin Kansa toimetus minu koolitee servas ja Kauppatori mitmest küljest, postkontor, Rovaniemi vanimaid puumaju (punane), linna suurim ja ülitoreda tasuta kastiga kirbuturg Tuhat-Tori, mõned vaated uutest kortermajadest Kairatiel ja grafitiaed ümber jäähokiväljaku.

Posted in: fotod