Varjuskulptuuri esimene katsetus

Posted on 26/07/2011

0


tegelik

ult küll teine katsetus, sest esimeseks võib lugeda Salla jäätmejaamas loodud seadeldist.

Kasutasin kuuri all leiduvaid aiatöövahendeid, redeleid, kastekanne jmt. ja sugugi mitte ainult käepärasuse tõttu. Kuna Viljandi elu koosneb peamiselt aias müttamisest, siis on see varjuskulptuur niiöelda aia auks. ja kõigi mullakäte, kelle vari päikeselõõsas täisringi peale jõuab teha.

Minu tädi ütles mu kompositsiooni nähes et sa issand jumal, nüüd saavad kõik naabrid teada et siin mingi hull kunstnik elab. Et Tuuli on täitsa segi läinud. Mis siin salata, pisut oli endalgi tunne, et mõistus pole vist korras, ja ämbreid, kummisaapaid ning sõnnikuharke paigutades turtsusin koahti naerda. Aga samas oli varjuskulptuuri teha huvitav ja ajusid pingutav. ei tea ju täpselt, kuhu vari langeb, mis üksteisega kattuvad ja mis nö. pildilt välja jäävad.

Proovisin varju langemist erinevatele pindadele – kuiv ja märg muru, voodilina ning roostes plekitahvlid. Kuna päike kadus pilve taha, siis täna enamat ei jõudnud. Mõnipäev otsin mullase / liivase või asfaldiga kaetud koha ja võtan kaasa kergeid esemeid ning nööri….metsast leiaks ehk mingeid teibaid. Materjalidest, millega veel katsetada, leidub muuhulgas lainelist eterniiti ja puukaste; kodu lähedal on Uueveski kõrged trepid – sinna paistab suure osa päevast päike ning oleks põnev sinna mingi väike seadeldis tekitada, et näha varju langemist trepiastmetele. Väga lihtne oleks kaasa võtta riidepuid ja rõivaid, erineva kuju ja lõikega. samuti saab varje tekitavad objekltid paberist või kilest välja lõigata. Aga võibolla ei pea üldse midagi kaasa võtma, isegi nööri – ka taimedest saab tekitada varju heitva kujundi või seina. See võtab muidugi rohkem aega.

Ilmateade – see on päikesest sõltuva varjuskulptori olulisim abimees.,

This slideshow requires JavaScript.

ärge unustage katsetada märja ja kuiva, krobelise ja sileda, tehis- ja loodusliku pinnaga, kuhu vari võiks langeda; nurkade, püstloodis seinte ja nende kombinatsioonidega, miks mitte inimeste selgadegagi, kes seisavad külg-külje kõrval, valged T-särgid seljas. Mina olin sunnitud oma seadeldise küll õhtul demonteerima, ent selle taaspüstitamine on lihtne. Ilmselt kasutan järgmine kord siiski pisut teistsuguseid objekte, et oleks huvitavam ja vaheldusrikkam. Kui võimalik, siis jätke oma objekt püsti niikauaks, kuni päike sellele ringi peale teeb. Vaadake, et maja või suure puu vari ei kataks skulptuuri üleni ära.

huvitava efekti saab ka rippuvaid ja liikuvaid, kõikuvaid ja pöörlevaid objekte kasutades. siis saate lausa kineetilise varjuskulptuuri!

Hakake pihta, see on lahe!

Posted in: Üldinfo