Varjuskulptuuride teine katse

Posted on 27/07/2011

0


Täna proovisin veel sarnasel moel varjuskulptuure garaažiteel. Eesmärgiks mitte niivõrd uue originaalse seade loomine kui erinevate pindade katsetamine. Atribuudid: redelid, saepukk, sulgpallireketid, riidepuud, kitlid, vest, prillid, rinnahoidjad, vihmavari, suusakepid, sõnnikuhark, köis. seekord oli teemaks “Suur pesupäev”. Kastsin plekktahvlid märjaks, samuti kasutasin seekord märga voodilina. Proovisin lainelist eterniiti ja varjude langemist vertikaalpinnale või plekktahvli ja murupinna vahel tahlit tõstes tekkivasse nurka, aga proovisin ka varju “painutada” ehk siis vaatasin, kuidas ta langeb nõgus ja kumerpinnale. Kahjuks kumerpinnapildid said tehtud vastu päikest ja olid üle valgustatud. Ent varju kõverdamine ja liigutamine on päris põnev mäng. Eterniit oli veidi sammaldunud, seetõttu erilist efekti ei tekkinud; võibolla teravama ja kitsama lainega pind oleks huvitavam.

Tegutsema peab üpris kiiresti, sest päike on uskumatult nobe ning pilved sõuavad üle taeva.

Järgmiseks tahaks leida kruusa / liivapinna ja asfalti (ning need trepid).

NB! rõivaid kasutades tuleb silmas pidada et need võivad suht suure pinna ära katta. Mina sidusin kitlid alt osast sõlme ja kohendasin – õgvendasin varrukaid, et rõiva vari ei oleks niike lahmakas.

This slideshow requires JavaScript.

Kuna ilm oli väga-väga palav – 31 kraadi varjus meie aias – siis ajas see rassimine mul naha sama märjaks kui hommikujooks ümber Viljandi järve. Noh, peaaegu. Igatahes täitsa kõva liigutamine. Uus spordiala – skulpturism! Kuigi tegelikult jooksin ma ka trepist üles-alla asju toomas-viimas ja tõmbasin kaevust vett ja korjasin õunu ja…. noh, selle asi see siis kõige selle kõrvalt natuke kunsti nokitseda.

Posted in: Üldinfo, fotod