Tuleskulptuuride etendus Mustamäel

Posted on 13/01/2012

0


MTÜ Valgusfestival
Tule ja Jää pidu

13. jaanuar 2012

Pressiteade

Mustamäe 50 pidustuste avalöögina süüdatakse ülelinnaline kuuselõke ja tuleskulptuurid

15. jaanuaril kell 17 toimuv õpilaste loodud tuleskulptuuride ja suure kuuselõkke põletamine on üheks avalöögiks Mustamäe Linnaosa 50. aastapäeva tähistavale üritusteseeriale. Mustamäel on tuleskulptuure põletatud kõige rohkem kordi ja paljud üritusel osalenud koolid on juba veteranistaatuses.
Sel aastal on teemaks teadlased ja leiutajad, leiutised, imeliste seadmete ja masinate prototüübid, pöörased katsed ja fantastilised avastused. Noored kunstnikud leiavad äramärkimist muuhulgas fotogeenilisima teose, parima kavandi ja meeskonnatöö eest ning lisaks antakse Grand Prix kõige suurejoonelisemalt välja kukkunud tuleskulptuurile.

Osalejate hulgas on sel aastal Mustamäe koolidest Mustamäe Humanitaargümnaasium, 53. Keskkool, Tallinna Vene Lütseum, ning 32. Keskkooli vilistlased. Teistest linnaosadest on esindatud Põhja-Tallinn Pelgulinna Gümnaasiumi ja Kopli Kunstigümnaasiumi näol.

Linnaelanikud saavad endiselt kaasa lüüa vanade jõulukuuskede toomisega.
Lisaks tuleskulptuuridele ja lõkkele luuakse ka tulemandala, mille kokkupanemisel saavad osaleda kõik mustamäelased ja muu publik. Mandala märgib Mustamäe 50. juubeliaastat. Iga linlane saab kohapeal valmistada endale meelepärase motiivi, kõigist motiividest kokku moodustub number 50.

Publikul palutakse võtta kaasa oma fotoaparaadid, teha palju pilte ja neid kõigiga jagada, sest igaüks näeb tuleskulptuurides eri aspekte ja ühe mällu sööbiv mulje pole sarnane teisega. Pilte võib postitada Valgusfestivali lehele Facebookis.

Tule ja Jää Peo 2012 raames toimuvad järgmised üritused:

15. jaanuaril kell 17. 00 esitlevad Tallinnas Mustamäel Sääse Keskuse juures tuleskulptuure keskkooliõpilased ja tudengid. Üritus toimub Mustamäe 50. juubeli raames. Süüdatakse ülelinnaline kuuselõke!
21. jaanuaril kell 17. 00 leiab aset esmakordne Tuleskulptuuride EM Shnelli tiigi juures.
23 . jaanuaril kell 18. 00 toimub Hiina Uusaasta pidutuste raames suure draakoniaasta jääskulptuuri avamine Kadrioru luigetiigi ääres.

Lisainfo:
Indrek Leht, mob 51 55 365, e-post indrek.leht@mail.ee
Tuuli Reinsoo, mob 55 662 993 e-post tuuli.reinsoo@gmail.com

Posted in: keskkonnakunst